





















Introducing the Bosch BBH3ZOOGB Serie 4 ProAnimal 2-in-1 Cordless Vacuum Cleaner, designed to make cleaning up after your furry friends a breeze. With a powerful motor and long run time, this vacuum cleaner is perfect for pet owners looking to keep their home clean and tidy.
Key features of the Bosch BBH3ZOOGB Serie 4 ProAnimal include:
- Powerful motor for deep cleaning
- 2-in-1 design for versatile cleaning options
- Up to 55 minutes of run time for extended cleaning sessions
- ProAnimal brush for efficient pet hair removal
- Easy-to-empty dust container for hassle-free maintenance
| Colour Group | Red |
|---|---|
| Product Range | Cordless Vacuum Cleaners |
| Width | 26.5 cm |
| Height | 115 cm |
| Product Dimensions | 115cm x 26.5cm x 18cm |
| Colour | Red |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | Integrated and combinable accessories for pet owners |
| Key Feature 3 | Convenient 2in1 functionality: Handheld and handstick vacuum cleaner in one |
| Key Feature 2 | AllFloor Power Brush with LEDs: cleans all floor types quickly and easily with mobile nozzle joint |
| Colour | Red |
| Model Number | BBH3ZOOGB |
| Key Feature 4 | Multiple accessories clean all dirt from the floor to the ceiling and even in your car |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Pet Hair Cleaning | Yes |
| Noise Level | 82 dB |
| Number of Power Levels | 2 |
| Weight | 3.4 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 63.3 cm |
| Shipping Weight | 43 kg |
| Shipping Width | 27.5 cm |
| Shipping Depth | 19.2 cm |
| Cordless | Yes |
| Depth | 18 cm |
| Additional Information | Constantly high performance. RobustAir System for high cleaning performance even when the dust box fills up. |
| Maximum Battery Recharge Time | 5 hrs |
| Maximum Battery Run Time | 55 min |
| Dust Capacity | 0.4 L |
Bosch BBH3ZOOGB Serie 4 ProAnimal 2-in-1 Cordless Vacuum Cleaner - 55 Minutes Run Time - Red
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

