



































Make vacuuming simpler and easier thanks to this ultra-lightweight, 2-in-1 BBH3280GB Bosch Cordless Vacuum Cleaner
This Bosch vacuum has two power settings and incredible cleaning power, not to mention the flexibility and easy use of this product makes for a super fast and powerful clean. Only weighing 3KG, the BBH3280GB can be easily used all round the house.
It has an extra-long 50 minute run time thanks to Lithium-ion technology so this vacuum cleaner will get the job done in no time, and it'll be ready to use again five hours later with its fast recharge time.
Using a RobustAir system, you'll experience a powerful air flow with dust cups and filters that require less cleaning, saving you time and effort. Comes with:
- Crevice nozzle - to clean harder to reach areas
- Combination tool - to clean surfaces and upholstery
Order the Bosch BBH3280GB Cordless Upright Vacuum Cleaner today!
| Product Dimensions | 115cm x 26.5cm x 18cm |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | All floor types |
| Key Feature 3 | Integrated onboard tools |
| Key Feature 2 | RobustAir System |
| GTIN | 4242005278510 |
| Colour | Silver |
| Model Number | BBH3280GB |
| Product Category Group | SDA |
| Number of Power Levels | 2 |
| Width (cm) | 26.5cm |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 3 kg |
| Shipping Height | 27.5 cm |
| Shipping Width | 64 cm |
| Shipping Depth | 64 cm |
| Cordless | Yes |
| Container Type | Bagless |
| Depth | 18 cm |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 115 cm |
| Features | All floor types, RobustAir System, Integrated onboard tools |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | 50 |
| Weight (kg) | 3kg |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
Bosch BBH3280GB Cordless Upright Vacuum Cleaner - 50 Minute Run Time
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

