































Bosch BBH3230GB Flexxo Serie 4 ProHome 2in1 Cordless Upright Vacuum Cleaner
Whilst ordinary vacuum cleaners tend to lose suction when the dust cup fills up, the RobustAir system allows for a perfect powerful clean each time with the optimised airflow and flawless seals. In addition, the motorised AllFloor HighPower brush operates at around 5000 revolutions per minute to help achieve this excellent result.
The Bosch BH3230GB will keep your floors tidy with 23Vmax of power providing you with excellent performance on both carpets and hard floors.With a sleek black design this flexible cordless vacuum cleaner is the perfect addition to any home.
Using a RobustAir system, you'll experience a powerful air flow with dust cups and filters that require less cleaning, saving you time and effort. Comes with:
- Crevice nozzle - to clean harder to reach areas
- Combination tool - to clean surfaces and upholstery
Order the Bosch BBH3230GB Flexxo Serie 4 Vacuum Cleaner today!
| Product Dimensions | 115cm x 26.5cm x 18cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | All floor types |
| Key Feature 3 | Integrated onboard tools |
| Key Feature 2 | RobustAir System |
| GTIN | 4242005278503 |
| Colour | Black |
| Model Number | BBH3230GB |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Upright Vacuum |
| Noise Level | 81 dB |
| Number of Power Levels | 2 |
| Width (cm) | 26.5cm |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 3 kg |
| Shipping Height | 27.5 cm |
| Shipping Width | 63.38 cm |
| Shipping Depth | 63.38 cm |
| Cordless | Yes |
| Container Type | Bagless |
| Depth | 18 cm |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 115 cm |
| Features | All floor types, RobustAir System, Integrated onboard tools |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | 50 |
| Weight (kg) | 3kg |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
Bosch BBH3230GB Flexxo Serie 4 ProHome 2in1 Cordless Upright Vacuum Cleaner - 50 Minute Run Time
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

