









| Product Dimensions | 81.8cm x 59.5cm x 54.5cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Blomberg |
| Key Feature 1 | Telescopic sliding shelf |
| Key Feature 3 | LED Lighting |
| Key Feature 2 | Adjustable shelves |
| GTIN | 8690842607233 |
| Model Number | TSM1654IU |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Larder Fridge |
| Reversible Doors | Yes |
| Number of Refrigerator Door Bins | 2 |
| Thermostat Available | Yes |
| Shipping Height | 89.6 cm |
| Shipping Width | 63.6 cm |
| Shipping Depth | 57.6 cm |
| Depth | 54.5 cm |
| Defrost Function | Yes |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Height (cm) | 81.8 cm |
| Features | Telescopic sliding shelf, Adjustable shelves, LED Lighting |
| Energy Efficiency Class | E |
| With Icebox | No |
| Integrated type | Under counter |
| Defrost type | Auto defrost |
| Noise Level dB (A) | 35 |
| Temperature display | No |
| Total Litre capacity (Net) | 101 - 130 |
Blomberg TSM1654IU 59.5cm Integrated Under Counter Larder Fridge - White
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com



