





| Product Dimensions | 145.7cm x 54cm x 57.5cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Blomberg |
| Key Feature 1 | Adjustable shelves |
| Key Feature 3 | Chrome Wire Wine Rack |
| Key Feature 2 | LED lighting |
| GTIN | 8690842618598 |
| Model Number | SSM4554 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Larder Fridge |
| Reversible Doors | Yes |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 4 |
| Thermostat Available | Yes |
| Shipping Height | 153 cm |
| Shipping Width | 58 cm |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Depth | 57.5 cm |
| Defrost Function | Yes |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Additional Information | Reversible door |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | N-ST |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 145.7 cm |
| Features | Adjustable shelves, LED lighting, Chrome Wire Wine Rack |
| Energy Efficiency Class | E |
Blomberg SSM4554 54cm Tall Larder Fridge - White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


