











| Product Dimensions | 81.8cm x 59.8cm x 55cm |
|---|---|
| Manufacturer | Blomberg |
| Key Feature 1 | Hygiene+ |
| Key Feature 3 | Automatic door opening |
| Key Feature 2 | LCD display |
| GTIN | 8690842612626 |
| Colour | White |
| Model Number | LDV52320 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Dishwasher |
| Salt Indicator - Light | Yes |
| Rinse Aid Indicator | Yes |
| Remaining Time Display | Yes |
| Noise Level | 45 dB |
| Number of Temperature Settings | 5 |
| Place Setting Capacity | 15 |
| Third Rack Installed | Yes |
| Water Consumption | 9.9 L |
| Shipping Height | 85.9 cm |
| Shipping Width | 64.4 cm |
| Shipping Depth | 66.1 cm |
| Control Type | Button |
| Display Type | LCD |
| Depth | 55 cm |
| Delay Timer | Yes |
| Additional Information | Time delay |
| Interior Material | Stainless Steel |
| Installation Type | Integrated |
| Height (cm) | 81.8 cm |
| Features | Hygiene+, LCD display, Automatic door opening |
| Energy Efficiency Class | E |
| Promotion 3 | Blomberg 5 year warranty |
| Quickwash | Yes |
| Place setting | 15 |
| Water use (Litres) | 9.9 |
| Timer delay | Yes |
| Cutlery | Tray |
| Noise level | 45 dB (A) |
| Smart Connected | No |
Blomberg LDV52320 Integrated Full Size Dishwasher - 15 Place Settings
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com



