











The Blomberg KND23675V 59.5cm 60/40 Frost Free Fridge Freezer in White is a stylish and efficient addition to any kitchen. With a generous capacity and innovative features, this fridge freezer is designed to keep your food fresh for longer.
Key features of the Blomberg KND23675V include:
- Frost Free technology eliminates the need for manual defrosting
- 60/40 split design offers versatile storage options
- Generous capacity to store all your groceries
- LED lighting for bright and energy-efficient illumination
- Adjustable shelves and door balconies for customizable storage
| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | Freestanding Fridge Freezers |
| Width | 59.5 cm |
| Display Screen Type | LED |
| Height | 186.5 cm |
| Product Dimensions | 186.5cm x 59.5cm x 66.3cm |
| Colour | White |
| Manufacturer | Blomberg |
| Key Feature 1 | Frost Free |
| Key Feature 3 | VitaminCare+ |
| Key Feature 2 | Food Protector technology |
| GTIN | 8690842621406 |
| Colour | White |
| Model Number | KND23675V |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Multi Air Flow Technology | Yes |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Shipping Height | 193.2 cm |
| Shipping Width | 66.1 cm |
| Shipping Depth | 76.2 cm |
| Split | 60/40 |
| Star Rating | 4 |
| Door Alarm | Yes |
| Door Handles | Integrated |
| Door Material | Metal |
| Depth | 66.3 cm |
| Defrost Type | Total No Frost |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Certifications & Standards | CE-UKCA |
| Climate Class | SN/T |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Fast Freeze | Yes |
| Features | Frost Free, Food Protector technology, VitaminCare+ |
| Defrost type | Frost Free |
| Noise Level dB (A) | 36 |
| Temperature display | Yes |
| Total Litre capacity (Net) | 300 - 350 |
| Fridge/Freezer Litre split (Net) | 60/40 |
Blomberg KND23675V 59.5cm 60/40 Total No Frost Fridge Freezer - White
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


