



| Product Dimensions | 84cm x 54cm x 59cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Blomberg |
| Key Feature 1 | Food Protector technology |
| Key Feature 3 | Reversible Door |
| Key Feature 2 | Frost Free |
| GTIN | 8690842607479 |
| Colour | White |
| Model Number | FNE154P |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Number of Freezer Drawers | 2 |
| Multi Air Flow Technology | Yes |
| Number of Freezer Shelves | 1 |
| Thermostat Available | Yes |
| Shipping Height | 89.6 cm |
| Shipping Width | 57.6 cm |
| Shipping Depth | 66.5 cm |
| Suitable for Out Buildings | Yes |
| Depth | 59 cm |
| Defrost Type | Frost Free |
| Additional Information | Fast freeze |
| Climate Class | SN/T |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 84 cm |
| Fast Freeze | Yes |
| Features | Food Protector technology, Frost Free, Reversible door |
| Energy Efficiency Class | E |
| Defrost type | Frost Free |
Blomberg FNE154P 54cm Frost Free Freezer - White
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


