







| Product Dimensions | 70.3cm x 59.5cm x 55cm |
|---|---|
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Belling |
| Key Feature 1 | 69L capacity |
| Key Feature 3 | Fixed-rate grill |
| Key Feature 2 | Easy-clean enamel lining |
| GTIN | 5052263047938 |
| Colour | Silver |
| Model Number | 444444793 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Built-Under Gas Double Oven |
| Net Main Oven Capacity | 43 L |
| Net Top Oven Capacity | 26 L |
| Number of Shelves | 3 |
| Type of Grill/Griddle | Fixed Rate Electric Grill |
| Depth | 55 cm |
| Additional Information | 14 Shelf positions |
| Interior Light Type | Halogen |
| Height (cm) | 70.3 cm |
| Electronic Clock/Timer | Yes |
| Features | 69L capacity, Easy-clean enamel lining, Fixed-rate grill |
| Energy Efficiency Class | A |
| Flame Safety Device | Yes |
Belling 444444793 Built In Gas Double Oven
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

