

















Width (mm) 595
Depth (mm) 473
| Product Dimensions | 46cm x 59.5cm x 47.3cm |
|---|---|
| Colour | Stainless |
| Manufacturer | Belling |
| Key Feature 1 | Digital Touch Controls |
| Key Feature 3 | 25L, 900W |
| Key Feature 2 | Electronic programmable clock |
| GTIN | 5052263025981 |
| Colour | Silver |
| Model Number | 444442598 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | BI Combi Microwave |
| Number of Power Levels | 5 |
| Weight | 20 kg |
| Shipping Height | 54 cm |
| Shipping Weight | 22.5 kg |
| Shipping Width | 66 cm |
| Shipping Depth | 53 cm |
| Control Type | Touch Control |
| Depth | 47.3 cm |
| Additional Information | Trim kit |
| Child Lock | Yes |
| Installation Type | Built In |
| Height (cm) | 46 cm |
| Features | Digital Touch Controls, Electronic programmable clock, 25L, 900W |
| Capacity (Litres) | 21 - 25 |
| Control | Dial + Touch button |
Belling 444442598 BIMW60 BI Combi Microwave
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

