





| Product Dimensions | 17.7cm x 54cm x 54.5cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Belling |
| Key Feature 1 | Frost Free |
| Key Feature 3 | Manual thermostat |
| Key Feature 2 | Humidity controlled salad bin |
| GTIN | 5052263107885 |
| Model Number | 444410788 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | 50:50 Split BI Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 41 dB |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Net Freezer Capacity | 85 L |
| Net Refrigerator Capacity | 145 L |
| Net Total Capacity | 230 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 2 |
| Weight | 52.1 kg |
| Shipping Height | 18.3 cm |
| Shipping Weight | 56.4 kg |
| Shipping Width | 58.4 cm |
| Shipping Depth | 60 cm |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 13 hr |
| Depth | 54.5 cm |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Additional Information | 50:50 split |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Height (cm) | 17.7 cm |
| Features | Frost Free, Humidity controlled salad bin, Manual thermostat |
| Energy Efficiency Class | F |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 3 kg |
Belling 444410788 B50509FF BI Fridge Freezer
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

