



























The Beko VRR61414VB RoboSmart Robot Vacuum Cleaner in sleek black is a convenient and efficient cleaning solution for your home. With a run time of up to 130 minutes, this robot vacuum can easily clean multiple rooms in one charge, making it perfect for busy households.
- Smart navigation technology ensures thorough and efficient cleaning
- HEPA filter traps dust and allergens, making it ideal for allergy sufferers
- Automatic charging feature allows the robot vacuum to recharge on its own
- Virtual wall and cliff sensors prevent the vacuum from falling down stairs or entering restricted areas
- Large dustbin capacity reduces the frequency of emptying
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Robotic Vacuum Cleaners |
| Width | 34 cm |
| Height | 8 cm |
| Product Dimensions | 8cm x 34cm x 34cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | Advanced LDS Navigation Technology |
| Key Feature 3 | Wi-Fi Connected Smart App |
| Key Feature 2 | Powerful 2000 Pa Suction |
| GTIN | 8690842670404 |
| Colour | Black |
| Model Number | VRR61414VB |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Robot Vacuum |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 4.4 kg |
| Shipping Height | 52.5 cm |
| Shipping Weight | 5.6 kg |
| Shipping Width | 42.5 cm |
| Shipping Depth | 16.5 cm |
| Cordless | Yes |
| Depth | 34 cm |
| Maximum Battery Recharge Time | 5.5hrs |
| Maximum Battery Run Time | 130 min |
| Features | Advanced LDS Navigation Technology, Powerful 2000 Pa Suction, Wi-Fi Connected Smart App |
| Dust Capacity | 0.8 L |
| Runtime (Minutes) | Up to 130 |
| Weight (kg) | 4.4kg |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
Beko VRR61414VB RoboSmart Robot Vacuum Cleaner - 130 Minutes Run Time - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

