







| Product Dimensions | 145.7cm x 54cm x 57.5cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | Adjustable shelves |
| Key Feature 3 | Reversible Door |
| Key Feature 2 | LED lighting |
| GTIN | 8690842603075 |
| Colour | White |
| Model Number | LSG4545W |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Larder Fridge |
| Reversible Doors | Yes |
| Net Refrigerator Capacity | 252 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 4 |
| Thermostat Available | Yes |
| Shipping Height | 153 cm |
| Shipping Width | 58 cm |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Depth | 57.5 cm |
| Defrost Function | Yes |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | N-ST |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 145.7 cm |
| Features | Adjustable shelves, LED lighting, Reversible door |
| Energy Efficiency Class | E |
| With Icebox | No |
| Defrost type | Auto defrost |
| Temperature display | No |
| Total Litre capacity (Net) | 250 - 300 |
Beko LSG4545W 54cm Tall Larder Fridge - White
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


