







| Product Dimensions | 145.7cm x 54cm x 57.5cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | Frost Free |
| Key Feature 3 | Freezer Guard |
| Key Feature 2 | Fast Freeze |
| GTIN | 8690842603181 |
| Colour | White |
| Model Number | FFG4545W |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 40 dB |
| Number of Freezer Drawers | 4 |
| Net Freezer Capacity | 177 L |
| Multi Air Flow Technology | Yes |
| Number of Freezer Shelves | 1 |
| Thermostat Available | Yes |
| Shipping Height | 153 cm |
| Shipping Width | 58 cm |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Suitable for Out Buildings | Yes |
| Door Alarm | Yes |
| Depth | 57.5 cm |
| Defrost Type | Frost Free |
| Additional Information | Reversible Doors |
| Climate Class | SN/T |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 145.7 cm |
| Fast Freeze | Yes |
| Features | Frost Free, Fast Freeze, Freezer Guard |
| Energy Efficiency Class | E |
| Type | Tall Freezer |
| Defrost type | Frost Free |
| Suitable for watertight outbuildings | Yes |
| Noise Level dB (A) | 40 |
| Temperature display | Yes |
| Total Litre capacity (Net) | 151-200 |
Beko FFG4545W 54cm Frost Free Tall Freezer - White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


