













| Product Dimensions | 90cm x 60cm x 60cm |
|---|---|
| LPG Convertible | No |
| Colour | Silver |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | 69 Litres Main Fan Oven |
| Key Feature 3 | 4 Zone Rapidlite Ceramic Hob |
| Key Feature 2 | 36 Litres Conventional Oven and Grill |
| GTIN | 8690842548543 |
| Colour | Silver |
| Model Number | EDC634S |
| Product Category Group | White Goods |
| Removable Door | No |
| Third Rack Installed | No |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 57.2 kg |
| Smart Connect | No |
| Self Cleaning Technology | No |
| Storage Compartment | No |
| Depth | 60 cm |
| Bluetooth | No |
| Keep Warm Function | No |
| Height (cm) | 90 cm |
| Levelling Legs | No |
| Energy Efficiency Class (Main Oven) | A |
| Energy Efficiency Class (Secondary Oven) | A |
| Features | 69 Litres Main Fan Oven, 36 Litres Conventional Oven and Grill, 4 Zone Rapidlite Ceramic Hob |
| Energy Efficiency Class | A |
| Flame Safety Device | No |
| Cleaning | Enamel interior |
| Energy rating | A |
| Clock | Programmable |
Beko EDC634S 60cm Double Oven Electric Cooker with Ceramic Hob - Silver
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


