









| Product Dimensions | 182.4cm x 54cm x 57.5cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | HarvestFresh |
| Key Feature 3 | Freezer Guard |
| Key Feature 2 | Total Frost Free technology |
| GTIN | 8690842605192 |
| Colour | White |
| Model Number | CNG4582VW |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 39 dB |
| Number of Freezer Drawers | 4 |
| Net Freezer Capacity | 102 L |
| Multi Air Flow Technology | Yes |
| Net Refrigerator Capacity | 168 L |
| Net Total Capacity | 270 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Shipping Height | 191 cm |
| Shipping Width | 58 cm |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Suitable for Out Buildings | No |
| Split | 50/50 |
| Star Rating | 4 |
| Door Material | Metal |
| Depth | 57.5 cm |
| Defrost Type | Frost Free |
| Additional Information | Tempered Glass Safety Shelves Suitable for outbuilding - Freezer only |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN/ST |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 182.4 cm |
| Features | HarvestFresh, Total Frost Free technology, Freezer Guard |
| Energy Efficiency Class | E |
| Defrost type | Frost Free |
| Noise Level dB (A) | 39 |
| Temperature display | No |
| Total Litre capacity (Net) | 250 - 300 |
| Fridge/Freezer Litre split (Net) | 50/50 |
Beko CNG4582VW 54cm 50/50 Frost Free Fridge Freezer - White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


