















| Product Dimensions | 59.5cm x 59.4cm x 56.7cm |
|---|---|
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | AeroPerfect air circulation |
| Key Feature 3 | Touch Control LED timer |
| Key Feature 2 | Pyrolytic self-cleaning function |
| GTIN | 8690842616792 |
| Model Number | CIMY92XP |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Built-in Single Oven |
| Net Main Oven Capacity | 72 L |
| Number of Ovens | Single |
| Number of Shelves | 2 |
| Shipping Height | 65.5 cm |
| Shipping Width | 66 cm |
| Shipping Depth | 66 cm |
| Self Cleaning Technology | Yes |
| Display Type | LED |
| Depth | 56.7 cm |
| Keep Warm Function | Yes |
| Height (cm) | 59.5 cm |
| Features | AeroPerfect air circulation , Pyrolytic self-cleaning function, Touch Control LED timer |
| Energy Efficiency Class | A |
Beko CIMY92XP 59.4cm Pyrolytic Built In Electric Single Oven - Stainless Steel
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

