

















| Product Dimensions | 4.4cm x 61cm x 51cm |
|---|---|
| LPG Conversion Kit Available | No |
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | 4 Gas Burners |
| Key Feature 3 | Stainless Steel |
| Key Feature 2 | High Efficient Burner (up to 35% time saving) |
| GTIN | 8690842386756 |
| Colour | Silver |
| Model Number | CIHYG21SX |
| Product Category Group | White Goods |
| Pan support | Yes |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Number of hob zones | 4 |
| Width (cm) | 61 cm |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 6.8 kg |
| Shipping Height | 18 cm |
| Shipping Width | 68 cm |
| Smart Connect | No |
| Shipping Depth | 61 cm |
| Control position | Right hand side |
| Control Type | Knob Control |
| Cooking Element 4 Power | Back Right 2 kW |
| Cooking Element Type | Gas |
| Cooking Element 3 Power | Back Left 2 kW |
| Cooking Element 1 Power | Front Left 2.9 kW |
| Cooking Element 2 Power | Front Right 1 kW |
| Depth | 51 cm |
| Additional Information | Adjustable flame settings, High gloss enamel pan supports, Automatic mains ignition to all burners, Easy grip side control knobs |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 4.4 cm |
| Features | 4 Gas Burners, High Efficient Burner (up to 35% time saving), Stainless Steel |
| Flame Safety Device | Yes |
| Pan support | Enamel |
| Wok burner | No |
| Number of hob zones | 4 |
| Electrical connection | This product can be either plugged in or hard wired (plug and cable not supplied) |
| Control position | Front |
Beko CIHYG21SX 61cm Gas Hob - Stainless Steel
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

