















| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Pump Coffee Machines |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 31 cm |
| Product Dimensions | 31cm x 14.5cm x 42.5cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | Integrated Milk Frother |
| Key Feature 3 | Dual Nozzle |
| Key Feature 2 | Colour Touch Control Display |
| GTIN | 8690842612725 |
| Colour | Black |
| Model Number | CEP5302B |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Espresso Maker |
| Weight | 3.5 kg |
| Warranty Information | consumer to keep receipt |
| Water Tank Capacity | 1.1 L |
| Shipping Height | 35.5 cm |
| Shipping Weight | 4.5 kg |
| Shipping Width | 39.5 cm |
| Shipping Depth | 19 cm |
| Control Type | Touch Control |
| Depth | 42.5 cm |
| Additional Information | Colour Touch Control Display, Integrated Milk Frother: Steam wand, Dual Nozzle, 15 bar Pressure |
| Coffee Type Used | Ground |
| Maximum Pump Pressure | 15Bar |
| Features | Integrated Milk Frother, Colour Touch Control Display, Dual Nozzle |
| Frother | Yes |
| Promotion 2 | Beko Fathers Day Campaign |
| Milk Frother | Yes |
| Water tank capacity (Litres) | 1.1 |
Beko CaffeExperto Manual Espresso with Steam Wand - Black
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

