





















The Beko CEG7304X Bean to Cup Fully Automatic Espresso Machine is a sleek and stylish addition to any kitchen. With its integrated milk jug, you can easily create a variety of coffee drinks with just the touch of a button.
Key features of the Beko CEG7304X include:
- Integrated milk jug for easy frothing
- Bean to cup functionality for freshly ground coffee every time
- Adjustable settings for coffee strength and temperature
- Large water tank capacity
- Easy-to-use control panel with LCD display
- Removable drip tray for easy cleaning
| Product Range | Bean To Cup Drinks Makers |
|---|---|
| Width | 27.5 cm |
| Height | 34 cm |
| Product Dimensions | 34cm x 27.5cm x 40.5cm |
| Colour | Silver |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | Colour Touch Control Display |
| Key Feature 3 | 10 Preset Coffee Options |
| Key Feature 2 | Integrated Milk Jug |
| GTIN | 8690842599514 |
| Colour | Silver |
| Model Number | CEG7304X |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Drinks Maker |
| Weight | 9.9 kg |
| Warranty Information | customers must register the guarantee within 90 days via beko.co.uk/register or phone 0800 497 0732 |
| Water Tank Capacity | 2 L |
| Shipping Height | 40.6 cm |
| Shipping Weight | 12.9 kg |
| Shipping Width | 48.8 cm |
| Shipping Depth | 32.3 cm |
| Control Type | Touch |
| Depth | 40.5 cm |
| Additional Information | Colour Touch Control Display, Integrated Milk Jug, 10 Preset Coffee Options, Dual Nozzle, Whole beans or Ground Coffee |
| Coffee Type Used | Ground |
| Maximum Pump Pressure | 19Bar |
| Features | Colour Touch Control Display, Integrated Milk Jug, 10 Preset Coffee Options |
| Grinder | Yes |
Beko CEG7304X Bean to Cup Fully Automatic Espresso Machine with Integrated Milk Jug - Silver
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

