

























| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Bean To Cup Drinks Makers |
| Width | 27.5 cm |
| Height | 34 cm |
| Product Dimensions | 34cm x 27.5cm x 40.5cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | Colour Touch Control Display |
| Key Feature 3 | 5 Preset Coffee Options |
| Key Feature 2 | Dual Nozzle |
| GTIN | 8690842599460 |
| Colour | Black |
| Model Number | CEG7302B |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Drinks Maker |
| Weight | 9.6 kg |
| Warranty Information | customers must register the guarantee within 90 days via beko.co.uk/register or phone 0800 497 0732 |
| Water Tank Capacity | 2 L |
| Shipping Height | 41.8 cm |
| Shipping Weight | 11.8 kg |
| Shipping Width | 49.7 cm |
| Shipping Depth | 33.1 cm |
| Control Type | Touch |
| Depth | 40.5 cm |
| Additional Information | Colour Touch Control Display, 5 Pre-Set Coffee Options , Dual Nozzle, Steam Wand , Whole beans or Ground Coffee |
| Coffee Type Used | Ground |
| Maximum Pump Pressure | 19Bar |
| Features | Colour Touch Control Display, Dual Nozzle, 5 Preset Coffee Options |
| Grinder | Yes |
| Water tank capacity (Litres) | 2 |
Beko CEG7302B Caffeexperto Bean To Cup Machine
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

