



| Product Dimensions | 182.4cm x 54cm x 57.5cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | Frost Free |
| Key Feature 3 | Freezer Guard |
| Key Feature 2 | Adjustable shelves |
| GTIN | 8690842608711 |
| Colour | White |
| Model Number | CCFM4582W |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Number of Freezer Drawers | 4 |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Shipping Height | 191 cm |
| Shipping Width | 58 cm |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Split | 50/50 |
| Star Rating | 4 |
| Depth | 57.5 cm |
| Defrost Type | Manual Defrost |
| Additional Information | Temperered Glass Safety Shelves |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN/ST |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 182.4 cm |
| Features | Frost Free, Adjustable shelves, Freezer Guard |
| Energy Efficiency Class | E |
| Defrost type | Frost Free |
| Noise Level dB (A) | 39 |
| Temperature display | No |
| Total Litre capacity (Net) | 250 - 300 |
| Fridge/Freezer Litre split (Net) | 50/50 |
Beko CCFM4582W 54cm 50/50 Frost Free Fridge Freezer - White
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


