







| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | Freestanding Fridge Freezers |
| Width | 54 cm |
| Height | 152.8 cm |
| Product Dimensions | 152.8cm x 54cm x 57.5cm |
| Colour | White |
| Manufacturer | Beko |
| Key Feature 1 | Frost Free |
| Key Feature 3 | Freezer Guard |
| Key Feature 2 | Adjustable shelves |
| GTIN | 8690842603914 |
| Colour | White |
| Model Number | CCFM4552W |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Warranty Information | 1 year labour + 10 year parts warrantyregister the appliance within 90 days of purchase to receive a 10 year parts guarantee at https://www.beko.co.uk/register |
| Shipping Height | 160 cm |
| Shipping Width | 58 cm |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Split | 50/50 |
| Star Rating | 4 |
| Door Material | Metal |
| Depth | 57.5 cm |
| Defrost Type | Frost Free |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Certifications & Standards | CE-UKCA |
| Climate Class | SN/ST |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Features | Frost Free, Adjustable shelves, Freezer Guard |
| Defrost type | Frost Free |
| Noise Level dB (A) | 38 |
| Total Litre capacity (Net) | 201 - 250 |
| Fridge/Freezer Litre split (Net) | 50/50 |
Beko CCFM4552W 54cm 50/50 Frost Free Fridge Freezer - White
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


