







| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Soundbars Wireless Connectivity |
| Width | 43.6 cm |
| Height | 4.6 cm |
| Product Dimensions | 4.6cm x 43.6cm x 6.8cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Avtex |
| Key Feature 1 | 12/24/240 volt- perfect for mobile homes |
| Key Feature 3 | Multiple connection options |
| Key Feature 2 | Bluetooth wireless streaming |
| GTIN | 5060133021438 |
| Colour | Black |
| Model Number | SB195BT |
| Key Feature 4 | Ultra-compact design |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar |
| RMS Output Power | 10W x 2 |
| Package Contents | "Soundbar Rem Control x 1 AAAbatteries x 2 Instr Manual x 1 Power adapt x 1 Car adaptor x 1 AC cord x 1 pc AUX cable x 1 pc HDMI cable x 1 Coaxial cable x 1 Bracket x 1 Screws x 4 " |
| USB | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 1.2 kg |
| Shipping Height | 22.5 cm |
| Shipping Weight | 5.2 kg |
| Shipping Width | 74 cm |
| Speakers | 4 |
| Smart Connect | No |
| Shipping Depth | 15 cm |
| Depth | 6.8 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Headphone | No |
| Features | 12/24/240 volt- perfect for mobile homes, Bluetooth wireless streaming, Multiple connection options, Ultra-compact design |
| HDMI | Yes |
| Subwoofer | No |
| Bluetooth | Yes |
Avtex SB195BT Wireless Soundbar - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
