











| Product Dimensions | 177.2cm x 54cm x 54.9cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | DynamicAir technology |
| Key Feature 3 | TwinTech No Frost |
| Key Feature 2 | FlexiShelf storage |
| GTIN | 925504018 |
| Colour | White |
| Model Number | SCE818F6NS |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Integrated Fridge Freezer |
| Noise Level | 36 dB |
| Number of Freezer Drawers | 4 |
| Net Freezer Capacity | 87 L |
| Net Refrigerator Capacity | 153 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 2 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 4 |
| Weight | 59 kg |
| Shipping Height | 184 cm |
| Shipping Weight | 61 kg |
| Shipping Width | 59 cm |
| Shipping Depth | 60 cm |
| Display Type | LCD |
| Depth | 54.9 cm |
| Defrost Type | Frost Free |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Height (cm) | 177.2 cm |
| Features | DynamicAir technology, FlexiShelf storage, TwinTech No Frost |
| Energy Efficiency Class | F |
| Defrost type | Frost Free |
| Noise Level dB (A) | 36 |
| Temperature display | Yes |
AEG SCE818F6NS 54cm TwinTech No Frost Built-In Fridge Freezer - White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


