













| Product Dimensions | 85cm x 60cm x 57.5cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | OptiSpace storage |
| Key Feature 3 | 145L capacity |
| Key Feature 2 | Full width salad crisper |
| GTIN | 7332543809424 |
| Colour | White |
| Model Number | RTB515E1AW |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Under Counter Larder Fridge |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 40 dB |
| Net Refrigerator Capacity | 145 L |
| Net Total Capacity | 145 L |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Thermostat Available | Yes |
| Depth | 57.5 cm |
| Additional Information | Bottle Shelf, Dairy Compartment, Electronic Control |
| Interior Light Type | LED |
| Height (cm) | 85 cm |
| Features | OptiSpace storage, Full width salad crisper, 145L capacity |
| Energy Efficiency Class | E |
| With Icebox | No |
| Defrost type | Auto defrost |
| Noise Level dB (A) | 38 |
| Temperature display | No |
| Total Litre capacity (Net) | 131-150 |
AEG RTB515E1AW Freestanding Undercounter Fridge
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


