











| Product Range | Integrated Fridge Freezers |
|---|---|
| Width | 54.6 cm |
| Height | 177.2 cm |
| Alarm - Door open | Yes |
| Product Dimensions | 177.2cm x 54.6cm x 54.9cm |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | TwinTech technology |
| Key Feature 3 | Internal electronic control |
| Key Feature 2 | FrostMatic function |
| GTIN | 7332543996025 |
| Colour | White |
| Model Number | OSC6N181ES |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 35 dB |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Net Freezer Capacity | 62 L |
| Net Refrigerator Capacity | 195 L |
| Net Total Capacity | 257 L |
| Split | 70/30 |
| Door Alarm | Yes |
| Depth | 54.9 cm |
| Defrost Type | Frost Free Freezer, Auto Defrost Fridge |
| Climate Class | N/SN/ST/T |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Features | TwinTech technology, FrostMatic function, Internal electronic control |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 4.5 kg |
| Defrost type | Auto defrost |
| Noise Level dB (A) | 35 |
| Total Litre capacity (Net) | 250 - 300 |
AEG OSC6N181ES 54.6cm 70/30 Integrated Fridge Freezer - White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


