









| Product Dimensions | 45.5cm x 59.5cm x 56.7cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | SurroundCook technology |
| Key Feature 3 | EXCite+ TFT Display |
| Key Feature 2 | My AEG Kitchen App compatible |
| GTIN | 7332543773947 |
| Colour | Black |
| Model Number | KMK968000B |
| Product Category Group | White Goods |
| Oven Accessories | 1 x Enamel Baking Tray, Grill and Roasting Pan, Wire Rack |
| Oven Type | Microwave Ovens |
| Wi-Fi | Yes |
| Control Type | Command Wheel, Touch |
| Depth | 56.7 cm |
| Additional Information | 19 Functions, Noise level 53dB, Start Delay, 4 Shelf Positions |
| Height (cm) | 45.5 cm |
| Main Oven Type | Microwave Ovens |
| Features | SurroundCook technology, My AEG Kitchen App compatible, EXCite+ TFT Display |
| Turntable | No |
| Type | Microwave with grill and oven |
| Microwave Power output (Watts) | 1000 |
| Capacity (Litres) | 41 - 45 |
| Control | Dial |
AEG KMK968000B KME968000B 8000 Series CombiQuick Built-In Microwave
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

