













| Product Dimensions | 45.5cm x 59.5cm x 56.7cm |
|---|---|
| Colour | Matt Black |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | Fast Cooking |
| Key Feature 3 | Hot Air system |
| Key Feature 2 | EXCite Touch Display |
| GTIN | 7332543993642 |
| Colour | Black |
| Model Number | KME768080T |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Microwave |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 40.6 kg |
| Shipping Height | 55.5 cm |
| Shipping Weight | 41.8 kg |
| Shipping Width | 63.5 cm |
| Shipping Depth | 67 cm |
| Control Type | Excite Touch |
| Depth | 56.7 cm |
| Additional Information | Front control panel location, Glass Door Type, Drip Tray, Hot Air, Reheat Function, Digital Timer Type, Fixed Rate Grill, Main Cavity Size: Small (30 - 44 l total capacity) |
| Child Lock | Yes |
| Installation Type | Built In |
| Height (cm) | 45.5 cm |
| Features | Fast Cooking, EXCite Touch Display, Hot Air system |
| Turntable | No |
| Type | Microwave with grill and oven |
| Microwave Power output (Watts) | 1000 |
| Capacity (Litres) | 41 - 45 |
| Control | Touch button |
AEG KME768080T WiFi Connected Built In Combination Microwave - Matte Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

