









| Product Dimensions | 13.9cm x 59.6cm x 53cm |
|---|---|
| Colour | Matte Black |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | Even air circulation |
| Key Feature 3 | Prove dough |
| Key Feature 2 | Low heat for defrosting |
| GTIN | 7332543836352 |
| Colour | Black |
| Model Number | KDK911424T |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Warming Draw |
| Weight | 18 kg |
| Shipping Height | 25 cm |
| Shipping Weight | 20.3 kg |
| Shipping Width | 59.6 cm |
| Shipping Depth | 53 cm |
| Depth | 53 cm |
| Additional Information | Adjustable thermostat rotary control, On/Off switch with LED Lamp, Anti-slip mat |
| Height (cm) | 13.9 cm |
| Features | Even air circulation, Low heat for defrosting, Prove dough |
AEG KDK911424T Built In Warming Draw - Matt Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

