









| Product Dimensions | 4.4cm x 59cm x 52cm |
|---|---|
| Amp Rating | 13 amp |
| Country of Origin | EU (Germany) |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | 4 Cooking Zones |
| Key Feature 3 | Auto Switch Off, Child Lock |
| Key Feature 2 | Hob2Hood, Residual Heat Indicator |
| GTIN | 7332543772414 |
| Colour | Black |
| Model Number | ILB64334CB |
| Product Category Group | White Goods |
| Residual Heat Indicator | Yes |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Weight | 8.76 kg |
| Wok Burner | No |
| Shipping Height | 11.8 cm |
| Shipping Width | 67.8 cm |
| Shipping Depth | 60 cm |
| Control Type | Touch |
| Cooking Element 4 Power | Back Left 2.8 |
| Cooking Element Type | Induction |
| Cooking Element 3 Power | Back Right 2.8 |
| Cooking Element 1 Power | Front Right 2.5 |
| Cooking Element 2 Power | Front Left 2.8 |
| Depth | 52 cm |
| Auto Shut-Off | Yes |
| Additional Information | 60cm 13A 3kW Plug and Play Induction Hob. Touch Controls. Hob2Hood. (Slim platform) |
| Child Lock | Yes |
| Boost Function | Yes |
| Height (cm) | 4.4 cm |
| Features | 4 Cooking Zones, Hob2Hood, Residual Heat Indicator, Auto Switch Off, Child Lock |
| Flexible Induction Zone | No |
| Number of hob zones | 4 |
| Electrical connection | Plug in 13a plug/cable supplied |
| Control position | Front |
AEG ILB64334CB 59cm Induction Hob - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

