





















| Product Dimensions | 44cm x 560cm x 490cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | PowerBoost |
| Key Feature 3 | Direct Touch Controls |
| Key Feature 2 | Bridge function |
| GTIN | 7332543593576 |
| Colour | Black |
| Model Number | IKE64441FB |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Induction Hob |
| Residual Heat Indicator | Yes |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Number of Power Levels | 15 |
| Control Type | Touch Control |
| Depth | 490 cm |
| Auto Shut-Off | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Boost Function | Yes |
| Height (cm) | 44 cm |
| Features | PowerBoost, Bridge function, Direct Touch Controls |
| Flexible Induction Zone | Yes |
| Number of hob zones | Linked zones |
| Control position | Front |
AEG IKE64441FB 6000 Bridge 60cm Induction Hob
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

