























| Product Dimensions | 4cm x 74cm x 51cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | FlameLight LEDs |
| Key Feature 3 | Minute Minder |
| Key Feature 2 | StepPower controls |
| GTIN | 7332543753994 |
| Colour | Black |
| Model Number | HKB75450NB |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Gas Hob |
| Pan Supports | Yes |
| Residual Heat Indicator | Yes |
| Number of Cooking Elements | 5 |
| Number of Power Levels | 9 |
| Weight | 16.8 kg |
| Shipping Height | 16 cm |
| Shipping Weight | 17.5 kg |
| Shipping Width | 85.1 cm |
| Shipping Depth | 62.6 cm |
| Control Type | Rotary |
| Cooking Element 4 Power | Rear - Power/Diameter: 2000W/80mm |
| Cooking Element Type | Gas |
| Cooking Element 3 Power | Middle Power/Diameter: 3900W/128mm |
| Cooking Element 1 Power | Left Front - Power/Diameter: 2000W/80mm |
| Cooking Element 2 Power | Right front - Power/Diameter: 1000W/65mm |
| Depth | 51 cm |
| Height (cm) | 4 cm |
| Features | FlameLight LEDs, StepPower controls, Minute Minder |
AEG HKB75450NB 74cm Gas Hob - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

