















The AEG HKB64450NB Gas Hob is a sleek and modern addition to any kitchen. With four burners, including a powerful wok burner, this hob offers versatility and efficiency for all your cooking needs. The cast iron pan supports provide stability for your pots and pans, while the flame failure safety device ensures peace of mind while cooking.
- Four burners, including a powerful wok burner
- Cast iron pan supports for stability
- Flame failure safety device for added security
- Sleek and modern design
- Easy to clean surface
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Gas Hobs |
| Width | 59 cm |
| Display Screen Type | LED |
| Height | 5.7 cm |
| Product Dimensions | 5.7cm x 59cm x 52cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | StepPower & Flamelight |
| Key Feature 3 | 4 burners |
| Key Feature 2 | Minute Minder |
| GTIN | 7332543752942 |
| Colour | Black |
| Model Number | HKB64450NB |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Hob |
| Residual Heat Indicator | Yes |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Number of Power Levels | 3 |
| Weight | 14.1 kg |
| Wok Burner | Yes |
| Shipping Height | 16 cm |
| Shipping Weight | 14.7 kg |
| Shipping Width | 72 cm |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Control Type | Rotary Touch |
| Cooking Element Type | Gas |
| Depth | 52 cm |
| Boost Function | Yes |
| Features | StepPower & Flamelight, Minute Minder, 4 burners |
| Control position | Front |
AEG HKB64450NB 60cm Gas Hob - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

