







| Product Dimensions | 71.5cm x 59.4cm x 56.8cm |
|---|---|
| Colour | Stainless |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | SurroundCook |
| Key Feature 3 | Timer display |
| Key Feature 2 | Catalytic liners |
| GTIN | 7332543633289 |
| Colour | Silver |
| Model Number | DUB331110M |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Electric Oven |
| Number of Ovens | Double |
| Weight | 47.7 kg |
| Shipping Height | 80.5 cm |
| Shipping Weight | 52.7 kg |
| Shipping Width | 66 cm |
| Shipping Depth | 70.5 cm |
| Self Cleaning Technology | Yes |
| Control Type | Rotary |
| Depth | 56.8 cm |
| Height (cm) | 71.5 cm |
| Features | SurroundCook, Catalytic liners, Timer display |
| Energy Efficiency Class | A |
| Main Oven capacity (Litres) | Less than 55 litres |
| Cleaning | Catalytic Liners |
| Energy rating | A |
AEG DUB331110M 59.4cm Built In Electric Double Oven - Stainless
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


