











| Product Dimensions | 88.8cm x 59.4cm x 56.8cm |
|---|---|
| Colour | Stainless |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | SurroundCook |
| Key Feature 3 | Catalytic Cleaning |
| Key Feature 2 | Highly efficient grill |
| GTIN | 7332543633272 |
| Colour | Sivler |
| Model Number | DCB331010M |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Electric Oven |
| Number of Ovens | Double |
| Weight | 50.5 kg |
| Shipping Height | 96.5 cm |
| Shipping Weight | 55.9 kg |
| Shipping Width | 66 cm |
| Shipping Depth | 70.5 cm |
| Self Cleaning Technology | Yes |
| Control Type | Rotary |
| Depth | 56.8 cm |
| Additional Information | Catalytic self-cleaning system, enables you to clean your oven perfectly, Soft Closing Door technology, Hot Air convection system ensures hot air circulates evenly throughout the oven cavity. |
| Height (cm) | 88.8 cm |
| Features | SurroundCook, Highly efficient grill, Catalytic cleaning |
| Energy Efficiency Class | A |
AEG DCB331010M 59.4cm Built In Electric Double Oven - Stainless
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


