







| Product Dimensions | 90cm x 60cm x 60cm |
|---|---|
| Colour | Stainless |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | 119L capacity |
| Key Feature 3 | Catalytic Cleaning |
| Key Feature 2 | 4-zone gas hob |
| Colour | Silver |
| Model Number | CGB6130ACM |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Gas Cooker |
| Oven Type | Double |
| Number of Ovens | Double |
| Weight | 64 kg |
| Shipping Height | 99 cm |
| Shipping Weight | 66 kg |
| Shipping Width | 63.5 cm |
| Shipping Depth | 68 cm |
| Self Cleaning Technology | Yes |
| Control Type | Rotary |
| Depth | 60 cm |
| Hob Element Type | Induction |
| Height (cm) | 90 cm |
| Electronic Clock/Timer | Yes |
| Features | 119L capacity, 4-zone gas hob, Catalytic cleaning |
| Energy Efficiency Class | A |
| Cleaning | Liners in one oven |
| Energy rating | A |
| Clock | Programmable |
AEG CGB6130ACM 60cm Double Oven Gas Cooker with Induction Hob - Stainless
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


