

















| Product Dimensions | 59.4cm x 59.5cm x 56.7cm |
|---|---|
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | 22 Programmes |
| Key Feature 3 | 2 Shelves, Quadruple Glazed Glass |
| Key Feature 2 | TFT Display, Hydrolytic Cleaning |
| GTIN | 7332543844784 |
| Colour | Silver |
| Model Number | BSE782380M |
| Product Category Group | White Goods |
| Removable Door | Yes |
| Net Main Oven Capacity | 70 L |
| Oven Lining Type - Back | Enamel |
| Oven Lining Type - Sides | Enamel |
| Number of Ovens | 1 |
| Number of Shelves | 2 |
| Type of Grill/Griddle | Fixed integral Grill |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 37.5 kg |
| Shipping Height | 67 cm |
| Shipping Width | 63.5 cm |
| Smart Connect | No |
| Shipping Depth | 67 cm |
| Control Type | Touch |
| Display Type | TFT |
| Door Material | Quadruple Glazed Glass |
| Depth | 56.7 cm |
| Bluetooth | No |
| Interior Light Type | Halogen |
| Height (cm) | 59.4 cm |
| Energy Efficiency Class (Main Oven) | A++ |
| Electronic Clock/Timer | Yes |
| Features | 22 Programmes, TFT Display, Hydrolytic Cleaning, 2 Shelves, Quadruple Glazed Glass |
| Energy Efficiency Class | A++ |
| Door Type | Drop down |
| Main Oven capacity (Litres) | 70 to 79 litres |
| Main oven function | Multifunction |
| Smart | No |
| Cleaning | Easy clean enamel |
AEG BSE782380M 59.5cm Built In Electric Single Oven - Anti-Fingerprint stainless steel
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

