

| Product Dimensions | 59.4cm x 59.5cm x 56.7cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | AssistedCooking |
| Key Feature 3 | Pyrolytic cleaning |
| Key Feature 2 | Food Sensor |
| GTIN | 7332543773534 |
| Colour | Black |
| Model Number | BPK948330B |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Built-In Electric Single Oven |
| Removable Door | Yes |
| Net Main Oven Capacity | 71 L |
| Oven Accessories | Food Probe, Grill and Roasting Pan, Telescopic Rails, Trivet, 1 x Wire Shelf |
| Number of Shelves | 2 |
| Wi-Fi | Yes |
| Self Cleaning Technology | Yes |
| Control Type | Command Wheel |
| Display Type | TFT |
| Depth | 56.7 cm |
| Additional Information | Child lock, Removable door, Auto switch off, Residual Heat Indicator, 5 Shelf Positions |
| Interior Light Type | Inclined FloodLight |
| Height (cm) | 59.4 cm |
| Features | AssistedCooking, Food Sensor, Pyrolytic cleaning |
| Energy Efficiency Class | A++ |
| Door Type | Drop down |
| Main Oven capacity (Litres) | 71 |
| Main oven function | Fan |
| Smart | No |
| Cleaning | Pyrolytic |
AEG BPK948330B AssistedCooking Built-In Single Electric Oven
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

