











| Product Dimensions | 85cm x 60.4cm x 57.5cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | 88L capacity |
| Key Feature 3 | Reversible doors |
| Key Feature 2 | No Frost technoogy |
| GTIN | 7332543811014 |
| Colour | White |
| Model Number | ATB68E7NW |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Under Counter Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 40 dB |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Net Freezer Capacity | 88 L |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 13 hr |
| Display Type | Electronic |
| Depth | 57.5 cm |
| Defrost Type | Frost Free |
| Height (cm) | 85 cm |
| Fast Freeze | Yes |
| Features | 88L capacity, No Frost technoogy, Reversible doors |
| Energy Efficiency Class | E |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 7 kg |
| Type | Under Counter Freezer |
| Defrost type | Frost Free |
| Noise Level dB (A) | 45 |
| Temperature display | No |
| Total Litre capacity (Net) | 81 - 100 |
AEG ATB68E7NW Freestanding No Frost Upright Freezer
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


