













| Product Dimensions | 186cm x 59.5cm x 65cm |
|---|---|
| Colour | Black/Stainless |
| Manufacturer | Aeg |
| Key Feature 1 | No Frost |
| Key Feature 3 | 280L capacity |
| Key Feature 2 | LED lighting |
| GTIN | 925041471 |
| Colour | Black |
| Model Number | AGB728E5NB |
| Product Category Group | White Goods |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 42 dB |
| Weight | 68 kg |
| Shipping Height | 191.6 cm |
| Shipping Weight | 74 kg |
| Shipping Width | 66.4 cm |
| Shipping Depth | 72.8 cm |
| Depth | 65 cm |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 186 cm |
| Features | No Frost, LED lighting, 280L capacity |
| Energy Efficiency Class | E |
AEG AGB728E5NB Freezer
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

